A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined variable: yıl

Filename: helpers/tools_helper.php

Line Number: 384

Backtrace:

File: /home/adaysiteleri/public_html/application/helpers/tools_helper.php
Line: 384
Function: _error_handler

File: /home/adaysiteleri/public_html/application/views/frontend/pages/blog/yazi.php
Line: 14
Function: sureKontrol

File: /home/adaysiteleri/public_html/application/views/frontend/template.php
Line: 12
Function: view

File: /home/adaysiteleri/public_html/application/controllers/Blog.php
Line: 330
Function: view

File: /home/adaysiteleri/public_html/index.php
Line: 315
Function: require_once

yıl önce

2019’da Türkiye Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sistemi ile birlikte ilk Cumhurbaşkanlığı seçimini gerçekleştirecek. Kamuoyunda Cumhurbaşkanı olabilecek isimlerin yanı sıra Cumhurbaşkanı Yardımcısı olabilecek isimler de sıkça konuşulmaya başlandı bile.

                Şimdi kısaca Cumhurbaşkanı Yardımcısı olma ihtimali yüksek isimlere göz atalım.

1.      Binali Yıldırım

12. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2019’da gerçekleşecek Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde tekrar aday olma ihtimali oldukça yüksek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeniden Cumhurbaşkanı seçilmesi durumunda 65. Hükumetin başı Başbakan Binali Yıldırım’ın yeni hükumet sisteminde bir başbakan öngörülmemesi sebebiyle Cumhurbaşkanı Yardımcısı olmasına neredeyse kesin gözüyle bakılıyor.

2.      Devlet Bahçeli

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığına yeniden aday olup seçilmesi durumunda Cumhurbaşkanı Yardımcısı olacağına dair kulislerde ismi geçen bir diğer isim Devlet Bahçeli. Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin özellikle 15 Temmuz darbe girişimi ve sonrasında gerçekleşen FETÖ terör örgütü ile mücadelede AKP hükumetine ve bilhassa Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a vermiş olduğu destek bu ihtimalin gün yüzüne çıkarttı. MHP’nin iktidar ortağı olma ihtimali de bu durumla birlikte güçlenmiş durumda.

3.      Ümit Özdağ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2019’da yeniden aday olması ihtimalinin yüksek oluşu kadar bir diğer Cumhurbaşkanı adayı da neredeyse kesin. 2017 senesi içerisinde MHP’nin muhalif kanadının ve bir takım sosyal demokrat kökenli siyasetçilerin birleşerek kurduğu İyi Parti tüzüğünün açıklandığı esnada Genel Başkan Meral Akşener’in de 2019’daki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olacağı açıklanmıştı. Meral Akşener Cumhurbaşkanı adayı olur da seçilirse Cumhurbaşkanı Yardımcısının kim olacağı konusunda da yazılı ve görsel basında kimi isimler geçmeye başladı. Bu konuda dile getirilen ilk isim MHP’deyken muhalif duruşu ile adından sıkça söz ettiren İyi Parti kurucularından ve Partinin Medya ve Propagandadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ. Meral Akşener’in yeni siyasi oluşumunda en büyük destekçilerinden olan Ümit Özdağ’ın Cumhurbaşkanı Yardımcısı olma ihtimali yüksek isimlerden birisi. 

4.      Koray Aydın

Meral Akşener’in Cumhurbaşkanı adayı olup da seçilmesi durumunda Cumhurbaşkanı Yardımcısı olacağına dair kulislerde ismi geçen bir diğer kişi Koray Aydın. İyi Parti’nin kuruluşunda faal rol oynayan ve İyi Parti Teşkilât İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirilen Koray Aydın, Meral Akşener’in Cumhurbaşkanı olması durumunda yine Cumhurbaşkanı Yardımcısı olması beklenen isimlerden birisi. 

5.      Özgür Özel

Çok yüksek bir ihtimal olmasa dahi Cumhurbaşkanı adayı olarak Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da ismi kamuoyunda geçmekte. Kemal Kılılçdaroğlu’nun aday olması durumunda Cumhurbaşkanı Yardımcısının kim olacağına dair geçen isimlerin en başta geleni Parti Sözcüsü Özgür Özel. Meclis içi ve dışındaki etkinliği ile son dönemde sürekli gündemde olan Özel’in Kılıçdaroğlu’nun yardımcısı olma ihtimali yüksek. 

Aday Tanıtım Sitesi Tasarımlarımızı İncelediniz mi?
AK Parti Milletvekili Seçim Scripti

AK Parti milletvekili aday adayları için özel temalar.

CHP Özel Milletvekili Seçim Scripti

CHP milletvekili aday adayları için özel temalar.

İyi Parti Milletvekili Seçim Scripti

İyi Parti milletvekili aday adayları için özel temalar.

MHP Özel Milletvekili Seçim Scripti

MHP milletvekili aday adayları için özel temalar.

Saadet Partisi Özel Milletvekili Seçim Scripti

Saadet Partisi milletvekili aday adayları için özel temalar.

YORUMLAR

Bu yazı için herhangi bir yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapın

SİZ DE YORUM YAZIN

9 + 9  Captca Değiştir